Humbje e dhimbshme, por na bënë krenar (VIDEO)
Humbje e hidhur, por na bënë krenar (VIDEO)

Posted by Albeu.com on Monday, September 7, 2015
Shqipëria ka pësuar një humbjehidhur në Elbasan Arena kundër Portugalisë me rezultat 0-1, duke pësuar gol në minutën e dytë shtesë të ndeshjes.

Shqipëria ka treguar lojë më të mirë në pjesën e dytë, ndërsa Portugalia e kishte iniciativën e lojës në pjesën e parë.

Shqipëria ka patur një mundësi reale përmes një goditje të Cikalleshit e cila përfundoi në shtyllë ndërsa edhe Portugalia kishte një pozicion të sigurtë me Eliseun por nuk arritën ta realizonin.

Goli i vetëm i ndeshjes u shënua nga Miguel Veloso në minutën e 90+2-të.

Pas kësaj humbjeje, Shqipëria renditet e treta me 11 pikë, ndërsa Portugalia e para me 15 pikë. Danimarka renditet e dyta në grup me 12 pikë. /albeu.com/
Shtuar më 07/09/2015, ora 22:37
Lilas Tukajlevine
e Hënë 7 Shtator 2015, Ora 22:48
Mend për tjetër herë :-)

Sadik Tusha
me jemi kampionet goli I Portugalise ishte qyl jo i merituar I love you Albania yr'e the best
e Hënë 7 Shtator 2015, Ora 23:47
problem i madh eshte per skuadra te vogla si ne, te besh nderrime me sulmues ne 10 minutat e fundit. edhe barazimi na bente pune, do kishim 4 pike nga perballjet me Portugaline. por ska gje.