"Hysaj arriti të bllokonte sulmuesin vrasëtar"
Napoli mori një fitore mjaftë të vlefshme kundër Torinos duke e mundur me rezultat 1-3.

Në këtë ndeshje si gjithmonë ra në sy edhe performanca e mirë e mrojtësit shqiptar, Elseid Hysaj, ku pas ndeshjes për të nuk munguan edhe elozhet.

Opinionisti dhe mbështetësi i Napolit, Gennaro Marasco bëri një analizë të shkurtër pas ndeshjes ku e cilësoi Hysajn si triumfator që bëri të zhduken sulmues vrastarë si Beloti apo Zaza.

Hysaj e gjen veten të formuar dhe krijon një mbrojtje të plotë, mbrapa. Ai plotësoi një triangelo të pashembullt midis mbrojtjes, mesfushës dhe sulmit. Disa sulmues “vrastar” të mbrojtjeve të shumë ekipeve siç është Andrea Beloti dhe Simone Zaza ai arriti ti bllokonte plotësisht në krahun e tij. Për pjesën tjetër të Hysajt,po e quaj më pak fjalë një e diel triunfale”, u shpreh opinionisti italian. /albeu.com/
Shtuar më 24/09/2018, ora 15:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori