Hysaj dhe Memushaj shkëlqejnë, ja notat që morën
Dita e sotme ka qene e shënuar për dy futbollistë të kombëtares sonë Hysaj dhe Memushaj, të cilët kanë shkëlqyer.

Memushaj zhvilloi një ndeshje fantastike në fitoren 5-0 dhe u vlerësua me notën 7 nga mediat italiane. Ndërkohë, edhe Elseid Hysaj ishte protagonist në fitoren që Napoli mori në transfertë ndaj Kievos me shifrat 1-3.

Mbrojtësi shqiptar e nisi ndeshjen si titullar, madje arriti të japë edhe asistin e golit të parë në minutën e 28-të që u shënua nga Insigne.

Hysaj pas ndeshjes u vlerësua me notën 6 nga mediat italianë, duke qenë një nga lojtarët më të mirë në fushë.

Shtuar më 19/02/2017, ora 17:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori