Hysaj shumë pranë largimit nga Napoli
Elseid Hysaj shihet si një ndër emrat kryesorë për tu larguar nga skuadra e Napolit në fund të sezonit.

Gazeta më e madhë në Napoli “Il Mattino” thotë dhe destinacionin e mundshëm.

Chelsea i Mauricio Sarrit është pretendenti kryesor për të siguruar shërbimet e 25 vjecarit.

Napoli e vlerëson Hysaj rreth 45 milionë euro, por paraqitjet e pakta ia kanë ulur vlerën e kartonit shkodranit. Drejtuesit e napoletanëve do të kënaqeshin edhe me 20 milionë euro për Hysajn.

Kontrata e tij skadon vitin tjetër dhe Napoli do të preferonte ta shishte me ulje cmimi sesa ta humbiste me parametër zero.
Shtuar më 20/04/2019, ora 12:15
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori