I çau kokën një shtetasi gjerman, gjykata merr vendimin për Arturo Vidal
Oktoberfest është një eveniment që organizohet në muajin tetor në Gjermani e cila karakterizohet nga një përdorim i gjerë i birrës gjermane.

Por atje ku të gjithë duhet të festojnë, ish-lojtari i Bayernit, Arturo Vidal nuk ka shpëtuar pa u lagur pas një incidenti në vitin 2017.

Lojtari u përfshi në një sherr me një shtetas gjerman duke e goditur me një shishe vodka në kokë, nga e cila shtetasi gjerman pësoi çarje të lëkurës dhe dëmtim të trurit.

Ndërsa së fundmi nga gjykata është dhënë dhe vendimi përfundimtar për Vidalin i cili dënohet me gjobë 800 mijë euro duke i shpëtuar kështu 10 viteve burgim që mendohej të ishte dënimi maksimal për kilianin.

Shtuar më 17/10/2018, ora 21:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori