I vdekur që ecën! Ferri që e pret Lopeteguin nëse gabon edhe njëherë
Fati i Julen Lopetegui është vendosur nga Florentino Perez dhe bordin e Real Madridit, me trajnerin që do të shkarkohet pas humbjesradhës.

Vetëm një rikthim fenomenal i në formë i skuadrës, një gjë që do të përcillej më pesë fitore radhazi, do ta linte atë deri në fund në skuadër.

Ai vetëm është paralajmëruar kundër Viktoria Plzen të martën sepse ai ka pasur shumë pak kohë për të zgjedhur skuadrën e tij.

Nuk ka më hapësira për gabime dhe ai do të shkarkohet pas humbjesradhës madje edhe nëse skuadra vazhdon me paraqitje të dobëta.

Çdo ndeshje është ndeshje për jetë a vdekje për të dhe ai duhet të fitojë dhe të fitojë si duhet kundër skuadrës çeke për ta parë vetën si trajner në Camp Nou të dielën.

Përgjegjësit e klubit e akuzojnë atë se e ka fitur skuadrën në një formë të keqe fizike, pa qartësi në mënyrën e lojës, me dështimet më të mëdha me Vinicius Junior dhe më e rëndësishmja, pa fitore.

Në terma të zëvendësimit eventual të tij, a do të duhet ai të shkarkohej në ditën në vazhdim apo javët, Santiago Solari mbetet kandidati kryesor.

Roberto Martinez dhe Antonio Conte po ashtu janë zgjedhje, edhe nëse asnjëri prej këtyre tre trajnerëve nuk pëlqehen nga drejtorët.

Megjithatë, njëri nga këta të tre do të jetë më i mirë së Lopetegui nëse do të këtë një tjetër humbje.

Shtuar më 22/10/2018, ora 21:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori