I vetmi që ka shënuar 5 gola në një ndeshje Botërori (VIDEO)
Pëlqej
Ka mbetur edhe një ditë deri në fillimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në Rusi me ndeshjen hapëse që Rusi- Arabia Saudite.

Dhe pikërisht një rus është ai që mban një rekord historik në Kupën e Botës, duke qënë se ka shënuar plotë 5 herë në një ndeshje Botërori.

Në Botërorin e vitit 1994 që u zhvillua në SHBA, Oleg Salenko arriti të shënoj pesë gola në ndeshjen kundër Kamerunit.

Ai madje është i vetmi lojtar që ka fituar Këpucën e Artë vetëm me golat e fazës së grupeve. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2018, ora 17:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori