Ibra 18 vjeçar: magji dhe gola me Malmon (VIDEO)
Në vitin 1999 Zlatan Ibrahimoviç ishte 18 vjeç dhe luante për Malmon, klubi suedez e lançoi në futbollin botëror. Me këtë fanellë Ibra ka shënuar 40 gola në 3 vjet, para se të kalonte te Ajaxi.

Televizioni suedez TV4Sport ka vendosur bashkë në këtë kronikë golat dhe numrat e të riut Zlatan. Imazhe që nuk të lenë dyshime rreth talentit dhe klasit të tij, që pak më vonë pushtuan zemrat e tifozëve të Juventus, Inter, Barcelonës, Milanit dhe PSG-së. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 09:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori