Ibra: Milan-Juventus, tragjedi për futbollin
Nuk ishte në fushë, por njësoj si shokët e tij të skuadrës nuk i kanë pëlqyer vendimet e arbitrit Tagliavento dhe ndihmësve të tij: Zlatan Ibrahimoviç flet nga grumbullimi me kombëtaren e Suedisë për ndeshjen e së shtunës mes Milan dhe Juventus.

Bomberi me origjinë boshnjake foli për polemikat e hapura në Itali pas kësaj ndeshje dhe veçanërisht për golin e anulluar të Sulley Muntarit.

Sulmuesi i Milan, siç raporton "Gazzetta.it", ka lëshuar një batutë të shpejtë por tejet të zgjuar: " Goli i Muntarit i mos parë nga arbitri anësor është një tragjedi për futbollin". /albeu.com/
Shtuar më 28/02/2012, ora 17:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori