Ibra mund të jetë si Messi dhe CR7
Një prej trajnerëve më të mëdhenjë të historisë së Milanit,Arrigo Sacchi beson se sulmuesi suedez i kuqezinjëve, Zlatan Ibrahimovic ka të gjitha mundësitë për të arritur në nivelet e dy yjeve të Primera Division, Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi.

”Ibra ka gjithçka të jetë në nivelin e Messit dhe Ronaldo.Këtu ka problem vetëm karakteri i tij.Futbolli nuk është sport individual por sport skuadre. Ai nëse mëson mund të jetë si Messi dhe Cristiano Ronaldo”,tha trajneri i suksesshëm i Milan, Arrigo Sacchi. /albeu.com/
Shtuar më 03/04/2012, ora 16:32
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori