Icardi në mbështje të Koulibalys: Ti themi STOP racizmit
Mbrojtësi enegalez, Kalidou Koulibaly ishte subjekt i koreve raciste gjatë ndeshjes së mbrëmshme, me napolitanët që kanë kërkuar përsëritje ose suspendim të ndeshjes, por që ajo nuk u morë parasysh nga arbitri.

Por kapiteni i Interit, Mauri Icardi ka postuar një fotografi të tij me Koulibaly në Instagram ku tregon mbështetjen e tij. “Jam i zhgënjyer për atë që ndodhi dje në San Siro”, ka shkruar Icardi.

“Jam i zhgënjyer me atë që ndodhi dje në San Siro. Ti themi STOP racizmit dhe diskriminimit”. /albeu.com/
Shtuar më 27/12/2018, ora 19:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori