Icardi: "Tani kundër Napolit"
Mauro Icardi "nuk mund ta përshkruajë" ndjenjën e tre golave të tij në derbin e Madoninës, duke i dhënë Interit fitoren 3-2 në "Giuseppe Meazza".

Argjentinasi shënoi një herë në pjesën e parë, përsëri në pjesën e dytë dhe shndërroi një ndëshkim të minutës së fundit për të fituar "Derby della Madonnina", shkruan Albeu.com.

"Marrja e topit në shtëpi është një ndjenjë e veçantë, unë nuk mund ta përshkruaj atë", tha sulmuesi për Mediaset Premium.

"Unë kisha folur me disa nga shokët e mi dhe e dinte që unë kisha për të shënuar sot, kështu që unë jam duke mbajtur të ngushtë në këtë top.

"Unë i lejoj kritikët të flasin, pastaj bëj atë që kam nevojë për në fushë, ndihmoj ekipin dhe shënoj golat. Sigurisht, nuk mund të shënosh gjithmonë. Jam i lumtur për vete dhe për Interin, mbi të gjitha për këtë fitore ".

Me Juventusin që humbet këtë fundjavë, Interi është i qartë në vendin e dytë, brenda dy pikave të Napolit - të cilët përballen me fundjavën e ardhshme.

"Është shumë herët për të folur për Scudetton. Ne po bëjmë gjëra në mënyrën e duhur nga fillimi dhe tani duhet të mendojmë për ndeshjen e ardhshme kundër një kundërshtari të madh si Napoli.

"Është një ndeshje e veçantë për mua, sepse ata janë udhëheqësit dhe luajnë futbollin më të mirë në Evropë." p◄rfundoi sulmuesi argjentinas. /albeu.com/
Shtuar më 15/10/2017, ora 23:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori