IFFHS: Barça, Real dhe Manchester United
Vijojnë rekordet për Barcelonën e Pep Guardiolës. Skuadra katalane udhëheq për të 38 herë rënditjen IFFHS (rekord absolut) si klubi më i mirë në botë për periudhën 1/11/2010-31/10/2011.

Blaugranat thyejnë rekordin e Milanit me 37 herë, pas kuqezinjëve vjen Manchester United me 33 herë dhe Inter me 23 herë si klubi më i mirë në botë.

Në rënditjen e Institucionit të Statistikave të futbollit, IFFHS, të dytët rënditeshin Real Madrid dhe të tretë ishin anglezët e Manchester United. /albeu.com/

Shtuar më 02/11/2011, ora 12:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori