Ilirida: Oliveira firmos per klubin Tetovar Shkendija '79
Albeu.com
Pas shumë lajmesh te botuara dhe thashethëme tjera, më në fund sulmuesi brazilian Oliveira, vesh fanellën Kuq e Zi.Të premten me 16 Dhjetor, pas plotesimit te të gjitha kërkesave dhe dokumentacionit te nevojshme, Oliveira firmosi për klubin tetovar K.F. Shkëndija '79 ne c'menyre dhe mabori me sukses transferi tij. Ky transfer
është i qartë se e përforcon klubin, dhe nëse marrim parasysh se edhe
transferw dhe përforcime tjera janë ne vijim, tregon se klubi me të
vërtetë synon rezultate të shkëlqyera në pjesen e dytë të sezonës, si dhe
titullin kampion i kupit te Maqedonise, gjë që i dërgon sinjalet drejt Europës.
Gjithsesi duket se nuk do te ndalet me kaq merkatoja e klubit Tetovare, pasi ne ambientet e klubit eshte perfolur edhe per nje rikthim te mundshem te Iljami Halimit.
Shtuar më 17/12/2005, ora 12:05
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori