Immobile beson se Inzaghi është i ngjashëm me Jurgen Klopp
Sulmuesi italian, Ciro Immobile ka bërë një krahasim mes trajnerit aktual te Lazio që është duke bërë një punë të shkëlqyer me një prej trajnerëve më të mirë në botë momentalisht, Jurgen Klopp.

Sipas sulmuesit të Lazios, Inzaghi është shumë i ngjashëm me gjermanin Klopp.

"Inzaghi sigurisht është një nga trajnerët më të mirë. Ne kemi pasur diskutime, por kemi përballuar mirë këto situata. E njoh dhe më njeh", ka thënë Immobile, transmeton lajmi.net.

"Klopp është një ekspert i madh në futboll dhe unë gjithmonë kam thënë se do të doja të kisha punuar me të, kur isha në formën më të mirë. Ai është trajner komplet, ka gjithçka", ka shtuar italiani.

"Duke thënë këtë, sigurisht më kujton Simone Inzaghin, pasi ata janë shumë të ngjashëm në motivimin e lojtarëve, por kanë edhe dallimet", ka thënë ndër të tjerash Immobile.

Immobile është lojtari që ka shënuar më së shumti gola në Serie A këtë edicion. Padyshim, më i miri në Serie A. /albeu.com/
Shtuar më 25/04/2020, ora 18:23
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori