Infantino rizgjidhet president i FIFA-s deri në vitin 2023
Gianni Infantino është rizgjedhur si president i FIFA-s deri në vitin 2023.

Federatat e 211 anëtarëve të FIFA e vlerësoi atë fitues pa votim, ngase ishte i vetmi kandidat.

Infantino, një avokat 49 vjeçar zviceran, u zgjodh për herë të parë kryetar i FIFA-s në shkurt të vitit 2016 duke zëvëndësuar Sepp Blatter.

Blatter u detyrua të largohej nga puna pas hetimeve të korrupsionit dhe tani po vuan ndalimin gjashtë vjeçar.
Shtuar më 05/06/2019, ora 12:46
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori