Iniesta, afër rikthimit tek Barça
Mesfushor i Barcelonës, Andres Iniesta ka marrë dritën e gjelbër për t'u rikthyer, pas lëndimit muskulor që pati në ndeshje me Milanin në Ligën e Kampionëve, njoftoi të martën klubi nga La Liga.

Fituesi i Botërorit mungon nga 13 shtatori, por katalunasit vazhduan me rezultate pozitive.

Ndeshja e radhës e Barçës do të jetë ajo e 15 tetoritPrimera Division ndaj Racing Santanderit, kur edhe pritet rikthimi i Iniestës.

Ai nuk është ftuar në dy ndeshjet që Spanja do t'i zhvillojë ndaj Çekisë dhe Skocisë në kualifikimet për Euro 2012. /albeu.com/
Shtuar më 04/10/2011, ora 16:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori