Inter 1-0 Milan, notat e lojtarëve (FOTO LAJM)

Pëlqej
Interi mposhti Milanin me rezultatin 1-0 në derbin e Madonninës. Goli i kapitenit Icardi në minutat e fundit të lojës i siguroi fitoren skuadrës zikaltre.

Pavarësisht se golin e shënoi Icardi, lojtari i ndeshjes është zgjedhur mesfushori Vecino, i cili është vlerësuar me notën 8.

Për sa i përket Milanit, priteshe shumë nga sulmuesi Higuain, i cili ka qëndruar në hije këtë ndeshje dhe ishte ndër lojtarët më të dobët te kuqezinjtë, pasi është vlerësuar me notën 6.1. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2018, ora 23:12
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori