Inter, 4 shitje për të blinduar Kovaçiç (FOTO LAJM)

Alvarez te Sunderland (11 milionë euro)
Mateo Kovaçiç rinovoi para pak kohësh kontratën e tij me Interin deri në fund të vitit 2019 dhe për klubin zikaltër talenti kroat është baza e ekipit të së ardhmes. Por paraqitjet e tij kanë tërhequr vëmëndjen e klubeve më të mëdha të Europës si Barcelona dhe Liverpool.


Sipas asaj që shkruan sot "TuttoSport", për të ndaluar një largim të mundshëm të tij Interi po përgatit plot 4 shitje, përcjell Portali Albeu.

Ausilio shpreson që gjatë merkatos së verës të mbyllë shitjen e 4 futbollistëve, të cilët për momentin janë në formë huazimi në 4 ekipe të tjera. /albeu.com/
Shtuar më 24/04/2015, ora 10:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori