Inter i tregon derën Handanoviçit
Skuadra e Interit ka në plan të largojë nga skuadra portierin slloven Samir Handanoviç. Kjo për shkak se mosha e tij nuk premton për të ardhmen dhe në fokus është gardiani i Benficas, 19 vjeçari Mile Svilar.

Ai mban rekordin e portierit më të ri që ka luajtur në champions league. Ai debutoi në ligën e kampionëve në datën 18 tetor 2017 kur ishte 18 vjeç, 1 muaj deh 21 ditë duke thyer rekordin e legjendës Iker Casillas që debutoi me Realin 18 vjeç e 3 muaj. Svilar ka nënshkruar me portugezët një kontratë 5 vjeçare. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2018, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori