Inter-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)

Inter-Juventus: Formacionet e mundshme
Ja ku jemi, Inter-Juventus. Sot, në ora 18:00, në "Giuseppe Meazza" do të luhet derbi i parë i Italisë për këtë sezon, për shumë arsye sfida më e fortë e Serie A. Të dyja ekipet vijnë në këtë ndeshje pas dy fitoresh në dy javë kampionat dhe takimi do të jetë edhe një sfidë për kreun e rënditjes.

Janë luajtur 94 takime mes dy ekipeve në Milano, ku zikaltrit janë dukshëm në avanatazh me 43 fitore, 29 barazime dhe 22 fitore për kampionët e Italisë. Por do të jetë edhe një sfidë brenda sfide mes dy trajnerëve: Walter Mazzarri dhe Antonio Conte. /albeu.com/
Shtuar më 14/09/2013, ora 12:09
Ndeshja e fundit
18/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e Juventus FC në Albeu
Ndeshja e fundit
18/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e FC Internazionale Milano në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori