Inter kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë (VIDEO)
Skuadra e Interit është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Italisë, pasi ka eliminuar Bolognan, të cilën e mposhti me rezultat 3:2.

Këtë fitore Inter e arriti vetëm pas vazhdimeve, pasi koha e rregullt përfundoi me rezultat të barabartë 2:2.

Inter shënoi dy golat e parë me anë të Murillos dhe Palacios, ndërsa Bologna u përgjigj me golat e Xhemailit dhe Donsah.

Kualifikimin Interit ia siguroi italiani Antonio Candreva, i cili shënoi në minutën e 98’të. /Albeu.com/
Shtuar më 17/01/2017, ora 23:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori