Inter mposht Napolin (VIDEO)
Foto: Getty Images
Fitore e Interit në ndeshjen e sotme ndaj Napolit në Giuseppe Meazza nën drejtimin e trajnerit të ri Leonardo. Edhe pse u paraqit nëtakim me mungesa të lojtarëve kryesorë, si Eto'o, Sneijder, Samuel dhe Julio Cesar, trajneri i ri Leonardo arriti të shënojë fitore.

Golat për Interin i shënuan Thiago Motta (3' dhe 55’) dhe Esteban Cambiasso (37') ndërsa për Napolin, Michele Pazienza (25').

Me këtë fitore, Interi rradhitet në pozitën e shtatë me 26 pikë, 13 pikë më pak se Milani në pozitën e parë edhe pse Nerazzurët kanë dy ndeshje më pak të zhvilluara. Pas kësaj humbje, Napoli mbetet në pozitën e tretë me 33 pikë, gjashtë më pak se Milani. (albeu.com)


Shikoni golat:

<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/dS_dksXAuS0?fs=1&hl=en_US">param><param name="allowFullScreen" value="true">param><param name="allowscriptaccess" value="always">param>
Shtuar më 06/01/2011, ora 23:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori