Inter-Roma, formacionet e mundshme
Futbollistët e Interit, pas golit të shënuar
Sonte zhvillohet ndeshje e dytë gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Interit dhe Romës. Ndeshja e parë e zhvilluar në "Olimpico" përfundoi me fitoren e Interit më rezultat 1-0.

Të martën në mbrëmje në ndeshjen tjetër gjysmëfinale skuadra e Palermos e ka eliminuar Milanin, dhe fituesi i kësaj përballje do të luaj në finale ndaj Palermos më 29 maj.

Formacionet e mundshme:

Inter (4-3-1-2): Julio Cesar, Maicon, Lucio, Chivu, Nagatomo, Zanetti, Cambiasso, Thiago Motta, Coutinho, Eto’o, Pazzini.

Roma (4-2-3-1): Doni, Rosie, N.Burdisso, Juan, Riise, De Rossi, Pizarro, Perrotta, Simplicio, Menez, Borriello. /albeu.com/

Shtuar më 11/05/2011, ora 15:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori