Inter, Tottenham nxjerr në shitje Lamelan
Lajme të mira për ekipet italiane, veçanërisht për Interin e Erick Thohir që po kërkon përforcime të reja për skuadrën. Sipas "Daily Mail", Erik Lamela mund të rikthehet në Serie A pas vetëm një sezoni në Premier League me Tottenham, që pagoi plot 36 milionë euro për ta marrë në verë nga Roma.

"El Coco" nuk ka mundur të ambjentohet me futbollin anglez dhe ka luajtur vetëm 17 ndeshje në kampionat dhe kupa duke shënuar vetëm një gol.

"Spurs" janë të gatshëm ta shesin me gjysmën e çmimit që e blenë (18 milionë euro) dhe përveç Interit për të interesohet si Roma ashtu edhe Juventus. /albeu.com/
Shtuar më 13/04/2014, ora 15:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori