Interi i ofron rinovimin e kontratës Mauro Icardit
Mauro Icardi pritet të humbasë ndeshjen në transfertë kundër Fiorentinas, por ndërkohë është raportuar se Interi i ka ofruar atij një kontratë të re me vlerë 6.5 milionë euro në vit.

Sulmuesit iu largua shiriti i kapitenit të mërkurën e kaluar dhe menjëherë ndjeu një goditje në gjurin e tij, duke shkaktuar trajtim dhe teste që nuk treguan dëmtim.

Megjithatë, ai mbetet jashtë skuadrës dhe nuk pritet të marrë pjesë në udhëtimin e së dielës në Serie A me Fiorentinën.

Drejtori Beppe Marotta në mënyrë të përsëritur deklaroi se vendimi nuk kishte asgjë të bëjë me kontratën dhe së fundmi i kanë ofruar rinovim lojtarit.

Sipas mediumit Corriere dello Sport, një propozim i ri është bërë nga Interi për një marrëveshje katërvjeçare me vlerë 6.5 milionë euro për sezon plus bonuse të lidhura me paraqitjen.

Kjo është nën kërkesat e lojtarit, pasi Icardi donte një pagë prej 7.5 milionë euro plus bonuse që do të sillte deri në rreth 10 milionë euro në vit. /albeu.com/
Shtuar më 23/02/2019, ora 23:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori