Interi kërkon Marottan si drejtues në klub
Interi është rreshtuar rreth një lëvizje për ish-menaxherin e përgjithshëm të Juventusit, Giuseppe ‘Beppe’ Marotta.

Sipas Tuttomercatoweb, 60-vjeçari ka shumë oferta në tavolinë dhe në mesin e atyre klubeve të interesuara është edhe Interi.

Pronarët e Interit, kinezët e Suning Group duan të sjellin Marottan në Milano, pasi pëlqejnë punën e kryer në Torino.

Suning duan ta joshin drejtuesin italian duke i ofruar gjithashtu një mbikëqyrje të punës tek skuadra tjetër nën pronësi të tyre, Jiangsu Suning.

Megjithatë, thuhet se Marotta do të shkojë te Nerazzurrët vetëm nëse pronarët e pastrojnë ekipin e tyre nga menaxherët aktual – duke përfshirë edhe drejtorin sportiv Piero Ausilio.

Marotta është përfolur edhe për një kandidim të tij si President i Federatës Italiane të Futbollit [FIGC], por një gjë të tillë e ka mohuar vetë italiani.
Shtuar më 01/10/2018, ora 23:00
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori