Interi mposht me vuajtje Fiorentinën, në çerekfinale e pret derbi
Inter kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë pas fitores 2-1 ndaj Fiorentinas.

Ndeshja në kohën e rregullt u mbyll me rezultat të barbartë 1-1, mirëpo më pas në kohën shtesë Interi arriti që të realizoi edhe një gol tjetër përmes Romelu Lukakut.

Në çerekfinale do të kemi derbin e Madonninas mes Milanit dhe Interit më 27 janar.
Shtuar më 13/01/2021, ora 17:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori