Interi siguron fitoren e tretë radhazi në Serie A, mposht bindshëm Bolognan (VIDEO)
Sot u luajt ndeshja ndërmjet Inter dhe Bologna, në kuadër të javës së 10-të të Serie A.

‘Nerazzurri’ nisën ndeshjen në mënyrë perfekte, ata kishin iniciativën.

Kjo bëri që ata të shënojnë shpejt, fillimisht ishte Romelu Lukaku që shënoiminutën 16’ pas një asistimi të Ivan Perisic.

Në fund të pjesës së parë, Marcelo Brozovic nga mesi i fushës gjeti me një pasim të saktë Achraf Hakimin i cili realizoi gol në minutën e 45’.

Me të nisur pjesa e dytë, Bologna bëri disa ndryshime dhe morrën iniciativë, në minutën e 67’ shënoi Emanuel Vignato për rezultatin 2-1.

Por, gëzimi i mysafirëve zgjati vetëm tre minuta, në skenë u shfaq prap Achraf Hakimi i cili shënoiminutën 70’ për rezultatin 3-1./
Shtuar më 05/12/2020, ora 22:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori