Interi vazhdon ndjekjen e Modricit, Ausilio synon ta transferojë në merkaton e janarit
Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio vazhdon ta ndjek me kujdes mesfushorin e Real Madridit, Luka Modric.

Një përpjekje gjatë verës e çoi në raportimin e Realit ndaj Interit në FIFA, por Ausilio nuk ka hequr dorë nga ringjallja e një marrëveshjeje në muajin janar.

Shtëpia më e madhe e futbollit në botë, FIFA e quajti të rregullt veprimin e Interit muajin e kaluar dhe nuk ka asnjë padi në drejtim të tyre.

Sipas Corriere dello Sport, Ausilio është duke hulumtuar për gjetjen e një mesfushori të ri në afatin e janarit.

Sigurisht që mesfushori kroat i Real Madridit, Modric kryeson listën e dëshirave për blerje nga ana e Interit.

Në listë është edhe mesfushori i talentuar i Ajaxit, Frenkie de Jong, i cili gjithashtu është në shqyrtim nga drejtuesit.
Shtuar më 08/10/2018, ora 18:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori