Interit i jepet mundësia për ta zyrtarizuar blerjen e kërkuar
largohet nga Paris Saint Germain i Aurier dhe Krychoëiak u tha në mënyrë të qartë nga trajneri Unai Emery

Emery për 'L'Equipe' tha: "Ne kemi vendosur për të marrë Dani Alves, një lojtar i cili shton përvojën dhe shpirtin e fitores pas Aurier më tha se ai do të largohet. Shpresoja qëndrimin e tij, por ... megjithatë Krychoëiak nuk ishte në gjendje të integrohen në një klub të madh si Paris Saint Germain, kështu që është mirë që ai të gjejë një tjetër ekip të mirë të përshtatshme për lojën e tij", përcjell Albeu.com.

Në polposition për lojtarin qëndronte AC Milan, por blerja e Lucas Biglia ndoshta ka mbyllur dyert për një lëvizje të mundshme me kuqezinjtë. Aurier kërkohet nga Inter dhe tashmë zikaltërit janë të gatshëm të negoziojnë për nënshkrimin e tij. /albeu.com/
Shtuar më 20/07/2017, ora 12:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori