Interi këmbëngul për yllin i Man.City
city
Skuadra e Interit kë pësuar një rritje të menjëhershme pas nisjes së dobët të kampionatit. Zikaltërit kanë arritur disa fitore rresht në kampionat dhe në champions.

Drejtuesit e klubit Italian kanë në plan që në merkaton e ardhshme të ofrojnë në skuadër yje të tjerë për të forcuar akoma më tej organikën e klubit. Një nga lojtarët favorit për të zbarkuar në “San Siro” është kapiteni i Manchester City, Vincent Kompany.

32 vjeçari veteran ka edhe një vit kontratë me kampionët në fuqi të Anglisë dhe mund ta vijojë karrierën te Interi. Zikaltërit preferojnë Kompani pasi shtatlarti belg ka një eksperiencë të madhe, gjithsesi deri në merkaton e verës objektivat e Interit mund të jenë ndërruar. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2018, ora 10:54
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori