Inter, Milan dhe Napoli, 320 mln euro në pankinë
milan0
Futbolli Italian duket se po rikthehet në kohët e vjetra kur dominonin kudo. Kjo falktohet edhe nga shpenzimet e klubeve italaine që harxhuan plot 1 miliardë euro për të mbushur skuadrat e tyre me yje dhe qëndrojnë vetëm pas Premier Leagues.

Sipas disa statistikave, 1/3 e këtyre shpenzimeve qëndrojnë në stol. Janë shpenzuar plot 320 milionë euro në formë huazimesh, apo lojtarë të cilët pjesën më të madhe të kohës e kanë kaluar në stol se san ë fushë. Napoli mban vendin e parë me 90 milionë euro të shpenzuara për lojtarë që “ngrohin” stolin.

Vendin e dytë e mban Milani me 58 milionë euro për të vijuar më pas me Interin. /albeu.com/
Shtuar më 12/10/2018, ora 13:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori