Ish-ikona e Liverpool: Man Utd luan me frikë
MANCHESTER
Ish-ikona e skuadrës së Liverpoolit dhe Anglisë, Danny Murphy ka theksuar se skuadra e Manchester United po luan me frikë, por janë në rrugën e duhur për të dalë nga kriza.

“Kur e shihni se si luajti Manchester Unitedi në pjesën e dytë kundër Chelseat, duhet të mendosh se pse nuk i fillojnë ndeshjet në të njëjtën mënyrë. E njëjta gjë ndodhi edhe kundër Neëcastle.
Kur e largojnë frikën, ata luajnë mirë. Por, kur i sheh Marcus Rashfordin dhe Anthony Martial aq thellë në mbrojtje, të brengosur me mbrojtësit e krahut të Chelseat, kjo sugjeron se ekipi është duke luajtur me frikë”, tha ish-lojtari i Anlgisë. /albeu.com/
Shtuar më 21/10/2018, ora 11:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori