Ish kapiteni i Liverpoolit: Unë do ta lejoja Coutinhon të largohej
Pëlqej
Ish-kapiteni i Liverpool, Phil Thompson, thotë se do ta lejonte Philippe Coutinho të bashkohej me Barcelonën nëse braziliani nuk dëshiron të luajë për klubin.

"Unë e shikoj se klubi mund ta mbajë atë" tha ai për Soccer Saturday. "Sipas mendimit tim, nuk dua që lojtarët që nuk janë të angazhuar dhe nuk dëshiron të luajnë për Liverpoolin të largohen. Dhe klubi të fitojë sa më shumë para që është e mundur. Por duket sikur ata do të bëjnë gjithçka që munden për ta mbajtur atë" tha Thompson, përcjell Albeu.com.

Coutinho dorëzoi kërkesën për transferim në zyrat e klubit por britanikët nuk duan ta lënë me asnjë kush yllin e tyre të largohet të paktën këtë verë kur ata do të jenë në Ligën e Kampionëve. /albeu.com/
Shtuar më 12/08/2017, ora 17:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori