Basha përgatitet për "17 Majin" e dytë dhe futjen në zgjedhje
Ish-lojtarët e Juventusit sulmojnë drejtorin e Ajax
Ciro Ferrara dhe Alessio Tacchinardi kanë fituar Champions League në sezonin 1995/96 me Juventus dhe kanë sulmuar ish-drejtorin e Ajax David Endt.

Endt ka punuar te Ajax nga 1993 deri 2013 dhe ka thënë se çerekfinalja e Ajax ndaj "Zonjës" pas shumë vitesh, do të jetë një mundësi e mirë për t’u hakmarrë,

"Gjatë asaj kohe në Romë, luajtëm ndaj një Juventus-i që më vonë doli që kishte përdorur doping, askush nuk e di të vërtetën..." është shprehur holandezi për Radio Kiss Kiss.

Dy ish-lojtarët e Juve-s kanë reaguar menjëherë nëpërmjet SportMediaset.

"Dëgjoj këto deklarata të Endt dhe mund të them vetëm se atij duhet t’i vijë turp. Turp të kesh!" përgjigjet Tacchinardi.

Ndërsa Ferrara ka komentuar: "Dua të theksoj se Endt na ka ndihmuar shumë me deklaratat e tij para finales kur tha se do të ktheheshin në shtëpi me trofeun.

Ai nuk e kuptoi që ajo deklaratë na motivoi edhe më shumë." /albeu.com/

Shtuar më 19/03/2019, ora 21:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori