Ish lojtari Milanit shënon super gol në Katar (VIDEO)
Pëlqej
Ish-ylli i Milan dhe përfaqësueses holandeze Nigel de Jong ka shënuar një perlë për Al Ahli ndaj Al-Gharaffa gjatë pasdites së enjte në Qatar Stars League.

Skuadra e holandezit ka fitaur 3-1 dhe De Jong ka goditur topin nga një distancë rreth 30 metra duke dërguar topintrekëndëshin e djathtë.

Goditja e tij ishte e përsosur dhe e pakapshme për portierin kundërshtar, i cili pas golit nuk çohet më në këmbë teksa duket se ka pësuar një dëmtim në dorë. /albeu.com/Shtuar më 07/12/2018, ora 17:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori