Ish-mbrojtësi i Juventusit: Conte donte Vidalin dhe jo Eriksenin
Ish-mbrojtësi i Juentusit, Ciro Ferrara, ka zbuluar disa fakte interesante rreth transferimit të Eriksen te Interi.

Sipas Ferraras, Erikseni nuk ishte zgjedhja e parë e Antonio Contes, por mosarritja e marrëveshjes me Arturo Vidal bëri që tekniku t’i kthente sytë kah danezi.

Nerazurët shpenzuan 20 milionë euro për mesfushorin gjatë këtij afati kalimtar, lojtar për të cilin 52-vjeçari nuk beson ishte opsioni i parë i Contes në tregun e transferimeve.

‘’Antonio Conte do të donte që Interi të nënshkruante me Arturo Vidalin para Christian Eriksenit’’, u shpreh ish-lojtari italian.

‘’Conte e shpjegoi këtë shumë mirë: Eriksenit i duhet kohë për t’i kuptuar taktikat dhe funksionimin e ekipit’’, shtoi Ferrara për Tiki taka.

Legjenda foli gjithashtu edhe për pjesën tjetër të ekipit duke u shprehur se Interi momentalisht ka një mesfushë solide dhe të fortë.

Kujtojmë, Conte tentoi që Vidalin ta transferonte në verë, por Barcelona refuzoi për t’u privuar nga shërbimet e lojtarit.

Interi gjendet në poziten e tretë me tri pike larg liderit, Juventus, dhe një pikë larg Lazios. /
Shtuar më 19/02/2020, ora 13:16
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori