Ish-mbrojtësi i Partizanit, trajner në Maltë
Ish-mbrojtësi i Partizanit, Rigers Ceka, ka nisur një karrierë të re por ja larg futbollit, tashmë ai do të jetë në rolin e trajnerit në kampionatin maltez.

Pas disa vitesh eksperiencë si futbollist në kampionatin maltez, Ceka ka marrë drejtimin e klubit Siggieëi të Divizionit të Dytë më këtë shtet.

Ditën e djeshme ai nënshkroi edhe një kontratë së bashku me presidentin dhe zëvendës presidentin e klubit, ku gjatë nënshkrimit të kontratës, ai mbante veshur fanellën e Kombëtares shqiptare me numrin 7.

Lajmi u bë i ditur nga nga vetë klubi maltez Siggieëi në faqen zyrtare. /albeu.com/
Shtuar më 28/05/2018, ora 10:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori