Ish-presidenti i Realit zbulon prapaskenën, Zidane u largua për këtë arsye
Zinedinë Zidane dontë të shistë Gareth Bale dhe të mbantë në skuadër Cristiano Ronaldon, bën të ditur ish-presidenti i Realit Ramon Calderon.

Zidane kërkon nga klubu madrilen që uellsiani të largohet
"Santiago Bernabeu", duke thënë: "Ne shpresojmë që ai të largohet së shpejti, do të ishte më mirë për të gjithë".

"Është e paqëndrueshme, sigurisht, për të gjithë, për lojtarin, për trajnerin dhe klubin", tha Calderon për Sky Sports.

"Zidane i tregoi atij se nuk e kishe në plan në fillim të sezonit të kaluar – ai donte ta mbante Cristiano Ronaldon dhe ta shiste Bale".

"Presidenti nuk e ndoqi atë këshillë, kështu që Zidane u largua nga klubi. Tashmë largimi i Bale nuk ka shpëtim", zbuloi Calderon. /albeu.com/
Shtuar më 22/07/2019, ora 14:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori