Ish-trajneri i Spanjës, flet për shkarkimin e tij nga detyra
Julen Lopetegui, u shkarkua ditën e djeshme nga detyra si trajner i Spanjës, për arsye ende të paqarta.

Shkarkimi i tij u konfirmua në një konferencë të jashtëzakonshme nga përfaqësuesit të ekipitSpanjës.

Së fundmi Lopetegui ka folur mbi shkarkimin e tij duke thënë se ndihej i trishtuar për këtë vendim që ishte marrë ndaj tij.

“Jam shumë i trishtuar, por dëshiroj që Spanja të luajë një lojë të shkëlqyer në Botëror dhe të fitojë” ka thënë Lopetegui.

“Kemi një ekip të mrekullueshëm”, shtoi më pas ai.

Sipas mediave spanjolle, Lopetegui u shakrkua pasi u quajt si tradhëti ndaj ekipitSpanjës vendimi i tij për të qënë trajner i Real Madridit. /albeu.com/


Shtuar më 14/06/2018, ora 12:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori