Ish-trajneri krahason Zaha me Leo Messin

Trajneri holandez Frank De Boer ka bërë një krahasim mes driblimeve te Ëilfried Zaha dhe Lionel Messit. Sulmuesi nga Bregu i Fildishtë është ylli i Crystal Palace në këtë sezon ku ka arritur të shënojë 3 gola deri më tani. Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që të marë lëvdata nga trajneri De Boer.

Zaha është shumë i shpejtë. Ai është si Messi dhe ka kualitet të jashtëzakonshëm. Është vështir për ato futbollistë që vendosen një kundër një. Merkaton e verës, Zaha ishte pranë kalimit te skuadra e Tottenham por në fund preferoi të qëndronte te Crystal Palace./albeu.com/
Shtuar më 02/10/2018, ora 16:59
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori