Ishin përgatitur për sfidën me Milanin, Juventusi bën gjestin e madh
Ndeshja e Kupës së Italisë mes Milanit dhe Juventusi ishte planifikuar të luhej ditën e mërkurë në mbrëmje, por pas një vendimi u vendos që të shtyhej.

Vendimi për shtyrjen e ndeshjes u mor pasi skuadra e Milanit kishte mbërritur në Torino, për ndeshjen me bardhezinjtë.

Edhe klubi i Juventusit kishte bërë përgatitjet për të ndeshje, teksa ishte përgatitur edhe ushqimi për klubin kundërshtar.

Megjithatë pasi ndeshja u anulua, ushqimi i përgatitur për stafin e Milanit mbeti dhe tani Juventusi ka bërë një gjest shumë të mirë.

“Zonja e Vjetër” ka njoftuar ditën e sotme se të gjitha gjërat që ishin marrë për stafin e Milanit, do të shkojnë për familjet në nevojë.

Shtuar më 05/03/2020, ora 16:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori