Ishte pothuajse i larguar, Juventus mer vendimin për të ardhmen e Higuainit
Gonzalo Higuain i cili ishte pothuajse i larguar nga Juventusit, e ardhmja e tij ka marë tjetë r rrjedhë .

Me ardhjen e Maurizio Sarrit, argjentinasit i është dhënë një shans i madh pasi ka madhë një mjaft të mira me teknikun italian teksa më parë kanë punuar së bashku te Napoli dhe Chelsea.

Juventus tani po punon për një kontratë të re Higuainit. Ai pritë t të rinovojë dhe dy pë r dy vitë të tjera me bardhezinjtë duke e shtyrë atë kontratë n deri në vitin 2021.
Shtuar më 21/09/2019, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori