ISIS pushkaton 13 fëmijë sepse ishin tifozë futbolli
ISIS ka pushkatuar në publik 13 adoleshentë irakienë me akuzën se ndoqën dhe bënë tifo për kombëtaren e tyre në sfidën kundër Jordanisë (1-0), e vlefshme për Kupën e Azisë që po luhet në Australi.

"Trupat e tyre mbetën në vend dhe prindërit e tyre nuk ishin në gjendje ti merrnin nga frika se ISIS do ti vriste edhe ata", shkruan grupi aktivistëve anti-ISIS, Raqqa.

Akuza e organizatës terroriste ishte se duke parë një ndehsje futbolli të rinjtë kishin shkelur rregullat e fesë. /albeu.com/
Shtuar më 20/01/2015, ora 11:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori