Ismajli zgjidhet në formacion e javës në Kroaci (FOTO LAJM)

foto ilustruese
Mbrojtësin e kombëtares shqiptare Ardian Ismajli, i cili ka qenë titullar te Hajduk i Splitit, dhe të dielën e shkuar shënoi në fitoren 2-1 që skuadra e tij arriti ndaj Lokomotivës së Zagrebit.

Telesport.hr e ka përfshirë në formacionin e javës, duke evidentuar edhe statistikat e shkëlqyera të tij në ndeshjen e fundit, përtej faktit që shënoi gol.
"
Përveçse shënoi një gol, Ismajli pati edhe përqindjen më të lartë të pasimeve të sakta, 85 nga 90 në total. Ai fitoi 9 nga 11 duele, realizoi një driblim, 4 ndërhyrje të suksesshme në 5 ndërhyrje për rikuperimin e topit, 10 krose.
Shtuar më 14/02/2019, ora 15:42
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori