Itali-Çeki, formacionet e mundshme
Italia zbret në fushë sot në mbrëmje, në Torino, përballë Republikës Çeke, në një ndeshje shumë deçizive që mund ti kualifikojë që sot Axurrët e Prandellit në rast se dalin me tre pikë në fundin e saj.

Italia pritet të luajë me tre mbrojtës ku një prej tyre pritet të jetë De Rossi që zëvëndëson Barzaglin, ndërsa Candreva dhe Guaccherini do të jenë pas sulmuesit të vetëm Mario Balotelli.

Ish sulmuesi i Lazios Ligor Kozak është sulmuesi i vetëm i çekëve, i mbështetur nga kapiteni Rosicky. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

ITALIA (3-4-2-1): Buffon; Bonucci, De Rossi, Chiellini; Maggio, Pirlo, Montolivo, Pasqual; Candreva, Giaccherini; Balotelli.

REPUBLIKA ÇEKE (4-5-1): Cech; Gebre Selassie, Sivok, Kadlec, Limbersky; Plasil, Darida, Rosicky, Jiracek, Husbauer; Kozak.


ARBITËR: Eriksson (Suedi)
Shtuar më 10/09/2013, ora 11:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori