Itali-Francë, Deschamps shpall listën
Me 14 nëntor rikthehen kombëtaret nderssa një nga sfidat më të rëndësishme edhe pse miqsore është ajo mes Francës dhe Italise që do të luhet në Stadiumin "Tardini" të Parmës.
Tekniku i "Gjelave" Didier Deschamps ka publikuar qe tani listen e 23 lojtarëve që do të jën në këtë përballje.

Sipas mediave italiane bëhet e ditur se tekniku transalpine nuk ka grumbulluar në këtë ndeshjë disa nga lojtaret më të mirë të momentit. Benzema dhe Pogba nuk do te jene bashk me skuadren në këtë përballje. Ndërsa rikthehen në ekip Guorcoff dhe Payet. /albeu.com/

Ja lista:

Portierë: Mickael LANDREAU (Lille), Hugo LLORIS (Tottenham), Steve MANDANDA (Marseille).

Mbrojtës: Gael CLICHY (Arsenal), Mathieu DEBUCHY (Lille), Patrice EVRA (Manchester United), Christophe JALLET (PSG), Laurent KOSCIELNY (Arsenal), Adil RAMI (Valencia), Mamadou SAKHO (PSG), Mapou YANGA-MBIëA (Montpellier).

Mesfushorë: Yohan CABAYE (Newcastle), Etienne CAPOUE (Tolosa), Maxime GONALONS (Lion), Yoann GOURCUFF (Lion), Blaise MATUIDI (PSG), Moussa SISSOKO (Toulose).

Sulmuesë: Olivier GIROUD (Arsenal), Bafétimbi GOMIS (Lion), Jérémy MENEZ (PSG), Dimitri PAYET (Lille), Franck RIBERY (Bayern Munchen), Mathieu VALBUENA (Marseille).
Shtuar më 08/11/2012, ora 19:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori