Italia dhuron spektakël ndaj Bosnjës (VIDEO)
Italia ka mundur 3-0 Bosnj Hercegovinën në transfertë dhe ka marrë fitoren e nëntë në po kaq ndeshje të luajtura në Grupin J.

Acerbi (21') Insigne dhe ( Belotti (53') kanë qenë autorët e golave për ekipin e Mancin-it.

Kjo ka qenë një ndeshje për statistikë, duke parë se Italia ka kohë që e ka siguruar kualifikimin në Europian dhe se Bosnja nuk mund ta kualifikohej nëpërmjet kësaj faze pas fitores 3-0 të marrë pasditen e sotme nga Finlanda kundër Lihtenshtejnit.

Gjithsesi, boshnjakët do të marrin pjesën në fazën playoff si fitues të Grupit B3 të Nations League.
Shtuar më 15/11/2019, ora 22:56
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori