Italia fiton Grupin dhe organizon fazën finale të Nations League (VIDEO)

Mision i përmbushur! Italia kalon pa problem Bosnje Hercegovinën, edhe pse me mungesa (Immobile, Verratti) dhe e mbyll në krye të grupit A në Ligën A të Nations League UEFA.

Kjo do të thotë se tashmë skuadra axurre do të organizojë fazën finale të Nations League për fitimin e trofeut.

Mjaftuan dy gola të bukur dhe me dy asist perfekt për të marrë 3 pikët në Saravejë kundër një kombëtare që luante vetëm për krenari.

pjesën e parë ishte Insigne ai që gjeti perfekt Belottin brenda zone. Sulmuesi i Torinos fluturimthi goditi dhe shënoi golin e avantazhit.

pjesën e dytë, një pasim i artë i Locatellit për shokun e ekipit te Sassuolos Berardi, solli golin e dytë. Edhe hedhja e Berardit ishte e bukur, duke gjetur këndin e poshtëm të portës.

Italia fluturon dhe me 3 fitore dhe 3 barazime e mbyll e para në grup!
Shtuar më 18/11/2020, ora 22:58
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori